Školní družina oznamuje, že v sobotu 24. 1. proběhne třetí výlet Malých výletníků.
Uděláme si pěší túru po okolí Buchlovic a Břestku, zpět pojedeme autobusem.
Sraz: 9:00 náměstí - zastávka autobusu
Návrat: 14:15 na zastávku autobusu
S sebou: pláštěnku, pevnou a nepromokavou obuv, teplé oblečení, dostatek pití, svačinu, peníze na útratu,...
Cena: 50 Kč (vybíráme do pátku 23. 1.)
Kontakt: 739 757 362
V případě změny doby návratu dáme vědět telefonicky.
Za vytrvalého deště se výlet nekoná.
pondělí 19. ledna 2015
středa 7. ledna 2015
Vánoce
Ve čtvrtek před Vánoci navštívil naši družinu Ježíšek. Na jeho návštěvu
jsme se náležitě připravovali, celou družinu jsme krásně uklidili,
vyzdobili vločkami, vymalovanými vánočními obrázky a dalšími ozdobami.
Také jsme společně nazdobili stromeček v červené družině.
Posadili jsme se na koberec, povídali si o vánočních zvycích a o vánočních svátcích, zazpívali a poslechli jsme si několik koled a potom jsme si rozbalili dárky. A asi byly naše děti letos opravdu hodné, protože pod stromečkem se objevilo mnoho krásných dárků.
úterý 6. ledna 2015
Čertovská diskotéka
V pátek 5.12. v družině proběhla čertovská diskotéka.
Skoro všichni přišli v krásných maskách převlečení za čerta nebo anděla, ve kterých jsme si napřed hráli jako vždycky, ale všechny hry byly o to zajímavější, když je proti sobě hrálo peklo a nebe. Potom jsme se všichni sešli v červené družině, kde jsme si poslechli pohádku, kterou přečetl pan vychovatel Pavel. Dostali jsme také záložku do knihy z projektu Celé Česko čte dětem.
Všichni jsme se spolu vyfotili a čertovsko-andělský rej mohl začít.


Skoro všichni přišli v krásných maskách převlečení za čerta nebo anděla, ve kterých jsme si napřed hráli jako vždycky, ale všechny hry byly o to zajímavější, když je proti sobě hrálo peklo a nebe. Potom jsme se všichni sešli v červené družině, kde jsme si poslechli pohádku, kterou přečetl pan vychovatel Pavel. Dostali jsme také záložku do knihy z projektu Celé Česko čte dětem.
Všichni jsme se spolu vyfotili a čertovsko-andělský rej mohl začít.
středa 10. prosince 2014
Malí výletníci ve Zlíně
V sobotu 15.listopadu jsme vyjeli vlakem do Zlatého jablka ve Zlíně na 5D kino. Výletníci si mohli film vybrat přímo až na místě. Po návštěvě kina jsme navštívili hračkářství, kde si každý něco vybral a vydali se na cestu zpět.
úterý 9. prosince 2014
Informace pro malé výletníky
ŠD oznamuje, že v měsíci prosinci neproběhne kroužek Malí výletníci.
vychovatelé ŠD
středa 26. listopadu 2014
Praktikantka Klárka
Minulý týden byla v družině na praxi Klárka Kapounková. Děti si ji i za tak krátkou chvíli oblíbily. Doufáme, že se při praxi něco nového naučila, a že ji nic neodradilo od budoucího pedagogického povolání. Jsme rádi, že se jí u nás líbilo.
Poprosili jsme ji, aby napsala krátkou zprávu o svém pobytu v naší buchlovické družině:
"Jmenuji se Klára Kapounková a je mi 18 let. Studuji na pedagogické škole v Bojkovicích. Od 18. - 21.11. jsem byla na souvislé praxi ve zdejší družině v Buchlovicích, kde se mi velmi líbilo. Oceňuji, že si děti hrály mezi sebou a neměly přístup k elektronice. Líbilo se mi, že děti měly dostatek času na to, aby si odpočinuly od školy a mohly si spontánně hrát."
Výtvarná soutěž v Tupesích
Výtvarné soutěže v Tupesích za
dne 19.11. 2014 se zúčastnily dívky z prvního stupně ZŠ Buchlovice. První
třídu reprezentovala Karolína Beranová s koláží „Malé čarodějnice“ a
„Motýla Emanuela s Makovou Panenkou“. Druhou třídu reprezentovala Nela
Luisa Paděrová s koláží zvířat na
pláži u vody.
Za třetí třídu byla vybrána
Kristýna Marková s koláží zoologické zahrady a čtvrtou třídu zastupovala
Aneta Kotápková s koláží lachtana u bazénu. Z této čtveřice sklidila
nejvíce bodů Nela Luisa Paděrová, ale ani to bohužel nestačilo na umístění se na
stupních vítězů. Ty připadly žákům z Tupes, Osvětiman a Nedakonic.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)







