čtvrtek 31. ledna 2013

Dárečky pro budoucí prváčky

Vyrábíme dárky k zápisu do 1. třídy

Budoucí prvňáčci se mohou těšit na dárky, které jim vyrobily děti a paní vychovatelky ŠD Buchlovice.

Zítra je dostanou u zápisu všichni, kteří se dostaví. Tématem zápisu je Sněhurka a sedm trpaslíků.

Dnes probíhají poslední úpravy a dokončení dárečků a na zítřek už se k zápisu těší paní vychovatelky, které budou plnit roli hostesek.


Sportovní koružek 29. 1. 2013

I s dětmi ze Sportovního kroužku jsme chtěli využít poslední možnosti zadovádět si na sněhu. Proto jsme s sebou jsme vzali lopaty, na sebe jsme oblekli oteplováky, kombinézy, bundy, šály, čepice, rukavice a vyrazili jsme na novou cyklostezku. Tam jsme strávili necelou hodinu sjížděním uklouzané cesty.

Sníh byl už sice trochu mokrý, ale my jsme si to dokonale užili! Snad to nikdo z nás neodstoná...













středa 30. ledna 2013

Šílené účesy na scénu!

V pátek 25. 1. byl Školním parlamentem vyhlášen Den šílených účesů.
A takto jsme vypadali odpoledne v duržině...
(Více fotografií ze všech tříd ZDE.)







pondělí 28. ledna 2013

Po stopách zvířátek

Přírodovědný kroužek

Procházka přírodovědného kroužku, která se konala ve středu 23. 1. 2013, byla zaměřená na poznávání stop zvířat, které můžeme najít ve sněhu.

V předchozích kroužcích jsme se seznámili s tím, jak jednotlivé stopy vypadají, a dnes jsme se je vydali hledat přímo do sněhu na polích.

Poznali jsme stopy psa, srnky a zajíce. Dokonce jsme viděli, jak přes pole jeden malý zajíček peláší!



Zimní radovánky

Sníh na školním hřišti

Jak s dětmi dovádíme ve sněhu na školní zahradě si můžete prohlédnout na následujících fotgrafiích:








Pololetní prázdniny

Informace pro rodiče dětí

Pololetní prázdniny se blíží. Dne 31. ledna dostanou děti ve škole výpis z pololetního vysvědčení.

Oznamujeme, že školní družina bude ve čtvrtek 31. 1. 2013 v provozu jako obvykle, tedy od 11.30 do 16.00 hodin.

V pátek 1. 2. 2013 školní družina v provozu není, jsou pololetní prázdniny. V Základní škole Buchlovice probíhá v tento den zápis do první třídy.

neděle 27. ledna 2013

Malí výletníci 26. 1. 2013

Hurá do aquaparku!

V sobotu 26. 1. proběhl pátý výlet kroužku Malí výletníci. Zúčastnilo se ho 7 dětí, paní vychovatelky a jeden tatínek.
Ráno jsme se jako obvykle sešli na autobusové zastávce na náměstí v Buchlovicích. Plně vybavení plavkami, rukávky a plavacími kruhy, osuškami, dokonce i potápěčskými či plaveckými brýlemi a šnorchly. Čekala nás cesta do hradišťského aquaparku!

Jelikož byl tento výlet "otevřený", mohli se jej zúčastnit i rodiče dětí. K Nikolce Mitášové se přidal její tatínek, který nám pomáhal na děti v bazénu dohlížet.
Po příjezdu do Uherského Hradiště jsme se sešli s paní vychovatelkou Jochymkovou a společně jsme se vydali směrem k bazénu. Už jsme se těšili, až se převlékneme do plavek a skočíme do vody!

Před samotným koupáním jsme nezapomněli nafouknout kruhy a rukávky a pak už mohly začít vodní radovánky. Nejprve jsme si zaplavali v bublinkách a vyzkoušeli si potápění a pak jsme postupně vyzkoušeli všechny atrakce - vodní vír, houpačku, hříbkové sprchy, bublikové masáže a na závěr i tobogán.

Nejvíce se dětem líbilo ve vodním víru  - v kolotoči. Paní vychovatelka Mikulíková nám pomáhala z víru "vystupovat", abychom se tam netočili donekonečna!:o) Na chviličku jsme si vyzkoušeli i venkovní bazén. Venku bylo mínus sedm stupňů a voda měla teplotu 34° C, takže nám tam bylo velmi příjemně.

Hodinu a půl zábavy jsme i užili, co nejvíce to šlo. Pak nastal moment sušení vlasů, převlékání, svačení a odpočinek.

Na závěr našeho výletu jsme se vydali do slibované cukrárny, kde jsme doplnili vyplavané kalorie. V cukrárně už byly ale pouze tři děvčata. Ostatní děti si rodiče vyzvedli přímo v auaparku a odjížděli domů po vlastní ose.
Výlet se všem moc líbil a už se těšíme na to, co nás bude čekat v únoru. Na závěr bychom chtěli poděkovat našemu doprovodu - paní vychovatelkám a panu Mitášovi. Díky nim byla zajištěna bezpečnost dětí a všichni jsme se vrátili ve zdraví zpět domů!;o)