pondělí 5. listopadu 2012

Dramatický kroužek 1. 11. 2012

Tento týden zaměřila paní vychovatelka Jochymková dramatický kroužek na téma "Památka zesnulých".
Děti nejprve dokončovaly zápisy v deníku z minulého týdne a poté si společně sedli ke stolu, kde si každý zapálil svoji svíčku.
Povídali si o tom, z čeho má kdo strach. Tento strach pak děti ztvárnily kresbou do svých deníků a odehnali ho sfouknutím svíčky, kterou si pak mohli odnést s sebou domů.





Ekostrážci v akci

Jak třídíme odpad

Naši ekostrážci kontrolují pravidelně, jak děti v družině třídí odpad.
V družině máme odpadkové koše zvlášť na plasty, na papír, na bioodpad a na směsný odpad.
Navíc jsme se rozhodli třídit hliník, vršky z pet lahví pro Plastožrouty a papír na školní sběr.
Družinoví ekostrážci se mění každých 14 dní, službu plní vždy 5 dětí.
Do konce roku se všichni alespoň dvakrát vystřídáme.
Za plnění služby ekostrážců získávají děti body, které na konci roku sečteme.
A na závěr spolu celý projekt zhodnotíme.



čtvrtek 1. listopadu 2012

Pošmourno

Když nám počasí nepřeje

Podzim je tady, listí opadá, déšť občas padá z nebe, a tak zůstáváme v klubovně, v knihovně nebo v počítačové učebně...




pondělí 29. října 2012

Sportovní kroužek 22. 10. 2012

Takto každý týden cvičíme ve sportovním kroužku.
Máme rádi hry na honěnou na někonečně mnoho způsobů, máme rádi míčové hry a postřehové hry a také rádi cvičíme s různým nářadím.

Jen připomínáme, že vždy první úterý v měsíci sportovní kroužek odpadá z důvodu konání provozních porad.






pátek 26. října 2012

Malí výletnící 20. 10. 2012

Návštěva leteckého muzea



Druhý výlet Malých výletníků proběhl v sobotu 20. října.

Zúčastnilo se ho 11 dětí přihlášených do tohoto kroužku.




S paní vychovatelkou Mikulíkovou a jejím přítelem Michalem jsme se vydali autobusem z Buchlovic do Uherského Hradiště, kde se k nám opět připojila paní vychovatelka Jochymková, a autobusem MHD jsme všichni pokračovali až do Kunovic.

K leteckému muzeu jsme přišli kolem půl jedenácté a pan průvodce nás ihned vzal na prohlídku.

Viděli jsme celkem 23 vystavených letadel, do jednoho z nich jsme dokonce mohli vstoupit, abychom si prohlédli jeho vnitřní vybavení.






Líbila se nám všechna letadla i vrtulník.

Dověděli jsme se spoustu zajímavých informací a na závěr jsme si prohlédli výstavu kreslených letadel na plakátech.


Po prohlídce muzea jsme se nasvačili, abychom měli dostatek sil na dlouhý pochod.

Čekala nás cesta přes Kunovice kolem řeky Olšavy až do Kunovského lesa.






První zastávku jsme si udělali až u hospůdky U Komárů, která byla bohužel ještě zavřená.

Ale i tak jsme u ní chvíli poseděli a občerstvili jsme se.




Dál jsme pokračovali po cyklostezce, přes most, který křižuje hlavní cestu, až na hřiště v Kunovském lese.

Na hřišti jsme si dostatečně pohráli, vyběhali jsme se a dokonce jsme si mohli na tamním ohništi opéct špekáčky, nebo jablka.



Nejvíce se nám líbily houpačky a skluzavka a také posezení u ohníčku.








Druhý výlet jsme zakončili procházkou z Kunovského lesa přes Štěpnice a hradišťské náměstí až na autobusové nádraží, odkud jsme odjeli zpět do Buchlovic.






Dohromady jsme našlapali asi 8 km a jsme velmi rádi, že jsme měli celou sobotu tak krásné slunečné počasí!




úterý 23. října 2012

Podzimní procházka

Šikovné ruce v podzimním parku

Abychom se mohli také zapojit do výtvarné soutěže, vyrazili jsme v pátek 19. 10. do zámeckého parku. Vyzkoušeli jsme si práci s fotoaparátem a nafotili jsme několik fotografií, z nichž některé pak vybereme do výtvarné soutěže na téma "Podzim".
Příští pátek kroužek odpadá - máme podzimní prázdniny. Ale další týden si zkusíme fotografie upravovat v grafických programech na počítačích.














Soutěže

 Zapojujeme se do výtvarných soutěží

Jednu z nich vyhalšuje žákovský parlament naší školy (Podzim) a druhou ZŠ Dolní Němčí (Z pohádky do pohádky).

Zapojují se do nich nejen děti z Výtvarného kroužku a ze Šikovných rukou, ale i ostatní děti z družinky.

A co vlastně tvoří? Hádejte sami...