pátek 14. září 2012

Už umíme číst

Slavnost slabikáře 1. třídy

Naši žáčci z první třídy nás, paní vychovatelky, pozvali 19. 6. 2012 na svou Slavnost slabikáře.
Předvedli, jak krásně se za celý rok naučili číst.
Mohly jsme vidět i skupinové čtení a přednášení básniček.
Na závěr slavnosti pan učitel Kopiště pasoval dřevěným mečem všechny žáky na "čtenáře".






čtvrtek 13. září 2012

Ke konci školního roku...

Každý z kroužků se ke konci roku musí nějak zakončit. Společně se rozloučíme například výletem, návštěvou výstavy apod.

Letos si pro nás paní vychovatelky připravily rozloučení s kroužky v Buchlovicích. Využili jsme výstav v zámku a v muzeu Podhradí a na závěr jsme si zašli na dobrou zmrzlinu do cukrárny na tržnici.
Rozloučení s přírodovědným kroužkem proběhlo až následující týden, kdy jsme celá družina vyrazili na výlet do Kovosteelu.
Děti ze sportovního kroužku bohužel letos žádné rozloučení neměli, ale důvodem bylo jejich nevhodné chování, tudíž si ani žádně rozloučení s kroužkem nezasloužili.


Všechny fotografie z rozloučení s výtvarným kroužkem si můžete prohlédnout ZDE.

Dokumentujeme kroužek šikovných rukou

Před koncem roku doděláváme nástěnky a skleněné klipy s fotografiemi, a tak dokumentujeme všechno, co děláme v kroužcích...

Naše nástěnka na zdravotním středisku

Pečeme

Šikovné čtvrťačky

Listové těsto

Tak vznikaly tyčinky

Mňam!

Pečeme a ochutnáváme cookies

Dokumentujeme sportovní kroužek

Před koncem roku doděláváme nástěnky a skleněné klipy s fotografiemi, a tak dokumentujeme všechno, co děláme v kroužcích...

Nástup venku

Vybíjená - kolotoč

Vybíjená

Ahoj, sporťáci!

Rozcvička - protahování


Nástup v tělocvičně
Na bumbrlíčka

Dokumentujeme výtvarný kroužek

Před koncem roku doděláváme nástěnky a skleněné klipy s fotografiemi, a tak dokumentujeme všechno, co děláme v kroužcích...

Práce s keramickou hlínou

Mácháme batikovaná trika

Malujeme na stěnu

Malujeme na obličej, bodypainting

Na čerstvém vzduchu

Slavíme Den dětí

Družinový karneval

K oslavám Dne dětí si pro nás paní vychovatelky připravily páteční družinový karneval na téma našeho projektu "Křížem, krážem celým světem".


Naším úkolem bylo připravit si masku libovolného státu, kterým jsme procestovali. Po obědě jsme se do masek převlékli a začaly družinové hrátky.

Paní vychovatelky připravily několik stanovišť s hrami zaměřenými podle jednotlivých států. Mohli jsme si vyzkoušet například rybolov (skandinávské země či Rusko), třídění těštovin podle druhů (Itálie), výrobu vějíře (Španělsko), nebo si jen tak malovat na obličej, zápasit v mezinárodních utkáních ve stolním tenisu a stolním fotbalu a ochutnat, co z mazinárodní kuchyně nám připravily děti z kroužku Šikovné ruce.

Jakmile jsme si pohráli, následovala promenáda masek, během které paní vychovatelky zvolily nejkrásnější kostýmy. Po vyhlášení prvních tří míst a zvláštních cen poroty jsme šli průvodem na náměstí, kde jsme se vyfotili u kašny.

Po návratu do družiny jsme se převlekli, rozloučili a postupně odcházeli domů. Všechny hry a stanoviště pro nás zůstaly přichystané ještě do příštího týdne a uklízeli jsme je až v pondělí.


Zde jsou nejkrásnější masky:
1. místo Matyáš Karásek (Mexičan)
2. místo  Marco Rossi (egyptský faraon)
3. místo Esterka Frantová (Španělka)

+ cena za nejjednodušší přesto efektní masku Dominiku Holáňovi a cena za nejlepší odolonost vůči vedru Tomovi Klasovi.

Florbalové zápasení

Školní družina Buchlovice třetí

Velmi podařenou akcí, které jsme se zúčastnili 16. května, byl turnaj ve florbalu.

Celé dopoledne jsme strávili na hřišti Základní školy Zlechov, kde jsme se utkali postupně se všemi našimi soupeři - s hráči z družin ze Zlechova, Polešovic, Osvětiman a Tupes.

Naši žáci (Tomas Natale, Jarek Kamenický, Tadeáš Rybárik, Michal Novotný, Patrik Večeřa, Mattia Natale a Radim Haša) hráli s velkým zapálením a vždy podle pravidel.

V celém turnaji naštěstí nedošlo k žádnému sporu či zranění a všechny týmy si společné zápolení užili s nadšením!

Obsadili jsme bronzové třetí místo a domů jsme si přivezli další pohár, který si vystavíme v družině.