Bohužel ve čtvrtek byl velký mráz a ze sněhu se špatně stavělo, protože byl hodně zmrzlý, stejně jako za chvíli všechny děti i paní vychovatelka. Raději jsme se tedy vrátili zpátky do školy zahřát se.
pátek 6. února 2015
Přírodovědný kroužek v zimě
V přírodovědném kroužku jsme v teď zimě skoro pořád ve škole, učíme se o tom, co dělají zvířátka v zimě a poznáváme jehličnaté stromy. Většinou jsme v interaktivní učebně, kde hrajeme různé hry na interaktivní tabuli nebo si prohlížíme fotky a díváme se na krátká videa.
V první únorový čtvrtek jsme se však vydali ven pozorovat zimní přírodu. Sice jsme žádná zvířata neviděli, ale aspoň jsme si o nich něco popovídali, podívali se na opadané stromy a zimní krajinu a šli jsme na cyklostezku stavět zvířátka ze sněhu.
Bohužel ve čtvrtek byl velký mráz a ze sněhu se špatně stavělo, protože byl hodně zmrzlý, stejně jako za chvíli všechny děti i paní vychovatelka. Raději jsme se tedy vrátili zpátky do školy zahřát se.


Bohužel ve čtvrtek byl velký mráz a ze sněhu se špatně stavělo, protože byl hodně zmrzlý, stejně jako za chvíli všechny děti i paní vychovatelka. Raději jsme se tedy vrátili zpátky do školy zahřát se.
Výlet Malých výletníků na Břesteckou skálu
Malí výletníci se tentokrát vydali na zimní procházku po okolí Buchlovic a na Břesteckou skálu. Jednu z účastnic, Aničku Kropáčovou z 2. třídy, jsme poprosili, aby o výletě napsala krátký článek. Moc ji tímto chválíme a děkujeme za podařený příspěvek.
pondělí 19. ledna 2015
Lednový výlet Malých výletníků
Školní družina oznamuje, že v sobotu 24. 1. proběhne třetí výlet Malých výletníků.
Uděláme si pěší túru po okolí Buchlovic a Břestku, zpět pojedeme autobusem.
Sraz: 9:00 náměstí - zastávka autobusu
Návrat: 14:15 na zastávku autobusu
S sebou: pláštěnku, pevnou a nepromokavou obuv, teplé oblečení, dostatek pití, svačinu, peníze na útratu,...
Cena: 50 Kč (vybíráme do pátku 23. 1.)
Kontakt: 739 757 362
V případě změny doby návratu dáme vědět telefonicky.
Za vytrvalého deště se výlet nekoná.
Uděláme si pěší túru po okolí Buchlovic a Břestku, zpět pojedeme autobusem.
Sraz: 9:00 náměstí - zastávka autobusu
Návrat: 14:15 na zastávku autobusu
S sebou: pláštěnku, pevnou a nepromokavou obuv, teplé oblečení, dostatek pití, svačinu, peníze na útratu,...
Cena: 50 Kč (vybíráme do pátku 23. 1.)
Kontakt: 739 757 362
V případě změny doby návratu dáme vědět telefonicky.
Za vytrvalého deště se výlet nekoná.
středa 7. ledna 2015
Vánoce
Ve čtvrtek před Vánoci navštívil naši družinu Ježíšek. Na jeho návštěvu
jsme se náležitě připravovali, celou družinu jsme krásně uklidili,
vyzdobili vločkami, vymalovanými vánočními obrázky a dalšími ozdobami.
Také jsme společně nazdobili stromeček v červené družině.
Posadili jsme se na koberec, povídali si o vánočních zvycích a o vánočních svátcích, zazpívali a poslechli jsme si několik koled a potom jsme si rozbalili dárky. A asi byly naše děti letos opravdu hodné, protože pod stromečkem se objevilo mnoho krásných dárků.
úterý 6. ledna 2015
Čertovská diskotéka
V pátek 5.12. v družině proběhla čertovská diskotéka.
Skoro všichni přišli v krásných maskách převlečení za čerta nebo anděla, ve kterých jsme si napřed hráli jako vždycky, ale všechny hry byly o to zajímavější, když je proti sobě hrálo peklo a nebe. Potom jsme se všichni sešli v červené družině, kde jsme si poslechli pohádku, kterou přečetl pan vychovatel Pavel. Dostali jsme také záložku do knihy z projektu Celé Česko čte dětem.
Všichni jsme se spolu vyfotili a čertovsko-andělský rej mohl začít.


Skoro všichni přišli v krásných maskách převlečení za čerta nebo anděla, ve kterých jsme si napřed hráli jako vždycky, ale všechny hry byly o to zajímavější, když je proti sobě hrálo peklo a nebe. Potom jsme se všichni sešli v červené družině, kde jsme si poslechli pohádku, kterou přečetl pan vychovatel Pavel. Dostali jsme také záložku do knihy z projektu Celé Česko čte dětem.
Všichni jsme se spolu vyfotili a čertovsko-andělský rej mohl začít.
středa 10. prosince 2014
Malí výletníci ve Zlíně
V sobotu 15.listopadu jsme vyjeli vlakem do Zlatého jablka ve Zlíně na 5D kino. Výletníci si mohli film vybrat přímo až na místě. Po návštěvě kina jsme navštívili hračkářství, kde si každý něco vybral a vydali se na cestu zpět.
úterý 9. prosince 2014
Informace pro malé výletníky
ŠD oznamuje, že v měsíci prosinci neproběhne kroužek Malí výletníci.
vychovatelé ŠD
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)








