středa 7. ledna 2015

Vánoce


Ve čtvrtek před Vánoci navštívil naši družinu Ježíšek. Na jeho návštěvu jsme se náležitě připravovali, celou družinu jsme krásně uklidili, vyzdobili vločkami, vymalovanými vánočními obrázky a dalšími ozdobami. Také jsme společně nazdobili stromeček v červené družině.




Posadili jsme se na koberec, povídali si o vánočních zvycích a o vánočních svátcích, zazpívali a poslechli jsme si několik koled a potom jsme si rozbalili dárky. A asi byly naše děti letos opravdu hodné, protože pod stromečkem se objevilo mnoho krásných dárků.






úterý 6. ledna 2015

Čertovská diskotéka

V pátek 5.12. v družině proběhla čertovská diskotéka.
Skoro všichni přišli v krásných maskách převlečení za čerta nebo anděla, ve kterých jsme si napřed hráli jako vždycky, ale všechny hry byly o to zajímavější, když je proti sobě hrálo peklo a nebe. Potom jsme se všichni sešli v červené družině, kde jsme si poslechli pohádku, kterou přečetl pan vychovatel Pavel. Dostali jsme také záložku do knihy z projektu Celé Česko čte dětem.
Všichni jsme se spolu vyfotili a čertovsko-andělský rej mohl začít.

















středa 10. prosince 2014

Malí výletníci ve Zlíně

S malým zpožděním (způsobeným technickými potížemi) přinášíme pár slov od paní vychovatelky Jitky a několik fotek z výletu do Zlína.





V sobotu 15.listopadu jsme vyjeli vlakem do Zlatého jablka ve Zlíně na 5D kino. Výletníci si mohli film vybrat přímo až na místě. Po návštěvě kina jsme navštívili hračkářství, kde si každý něco vybral a vydali se na cestu zpět.














úterý 9. prosince 2014

Informace pro malé výletníky

ŠD oznamuje, že v měsíci prosinci neproběhne kroužek Malí výletníci.
vychovatelé ŠD

středa 26. listopadu 2014

Praktikantka Klárka


Minulý týden byla v družině na praxi Klárka Kapounková. Děti si ji i za tak krátkou chvíli oblíbily. Doufáme, že se při praxi něco nového naučila, a že ji nic neodradilo od budoucího pedagogického povolání. Jsme rádi, že se jí u nás líbilo.


Poprosili jsme ji, aby napsala krátkou zprávu o svém pobytu v naší buchlovické družině:

"Jmenuji se Klára Kapounková a je mi 18 let. Studuji na pedagogické škole v Bojkovicích. Od 18. - 21.11. jsem byla na souvislé praxi ve zdejší družině v Buchlovicích, kde se mi velmi líbilo. Oceňuji, že si děti hrály mezi sebou a neměly přístup k elektronice. Líbilo se mi, že děti měly dostatek času na to, aby si odpočinuly od školy a mohly si spontánně hrát."





 

Výtvarná soutěž v Tupesích

Výtvarné soutěže v Tupesích za dne 19.11. 2014 se zúčastnily dívky z prvního stupně ZŠ Buchlovice. První třídu reprezentovala Karolína Beranová s koláží „Malé čarodějnice“ a „Motýla Emanuela s Makovou Panenkou“. Druhou třídu reprezentovala Nela Luisa Paděrová s koláží zvířat  na pláži u vody.
Za třetí třídu byla vybrána Kristýna Marková s koláží zoologické zahrady a čtvrtou třídu zastupovala Aneta Kotápková s koláží lachtana u bazénu. Z této čtveřice sklidila nejvíce bodů Nela Luisa Paděrová, ale ani to bohužel nestačilo na umístění se na stupních vítězů. Ty připadly žákům z Tupes, Osvětiman a Nedakonic.



















úterý 4. listopadu 2014

Druhý výlet Malých výletníků

V sobotu 15.11.2014 proběhne druhý výlet kroužku Malých výletníků. Vyrazíme do Zlína na 5D kino ve Zlatém jablku.
Sraz: 9:00 -  zastávka autobusu na náměstí
Odjezd: 9:10
Předpokládaný návrat: 16:15 - náměstí Buchlovice
S sebou: pláštěnka, svačina, pití, peníze na útratu,...
Cena: 150 Kč - vybíráme do pátku 14.11.
Kontakt: 739 757 362
www.kino-5d.cz/zlin/


V případě změny doby návratu dáme vědět telefonicky.
Za vytrvalého deště se výlet nekoná!
Tento výlet je uzavřený.