pátek 17. října 2014

Co se děje v říjnu v družině?

Dokud nám to počasí dovolí, snažíme se co nejvíce být venku. Tam si vymýšlíme různé hry a aktivity. Nejčastěji hrajeme hry na prolézačkách, na pískovišti nebo si venku i malujeme.
 



 
 

Někdy jen tak odpočíváme a když máme chuť se trochu proběhnout a zahýbat se, tak si zasportujeme.

 
 
 
Kluci nejradši staví hrady a příkopy z písku a pokud je na pískovišti zrovna plno, dovedou vymyslet i jiná využití lopatiček a kyblíků.
 


 


 
 


První výlet Malých výletníků na Smraďavce









středa 8. října 2014

Dáme góla, dáme!!!

Fotbalové utkání mezi družinami

(pohledem paní vychovatelky Mikulíkové)

Dne 8. 10. jsme pro naše kamarády ze školních družin okrsku Uherské Hradiště uspořádali tradiční fotbalové utkání.
Od 9.00 hod. už bylo sokolské tréninkové hřiště plné dětí, které se těšily na vzájemné fotbalové souboje. V doprovodu paní vychovatelek k nám dorazili fotbalisté ze Zlechova, Boršic, Nedakonic, Tupes a Polešovic. Osvětimanská družinka se předem omluvila.
Všechny zúčastněné přivítal pan vychovatel Mls, upozornil na pravidla zápasů, hráči slíbili poctivé sportovní chování a pak už se mohli všichni dát směle do toho. Každou družinku čekalo celkem pět zápasů, hráli jsme "každý s každým". Padaly góly, hráči se snažili a paní vychovatelky fandily...
Poslední zápas se odehrál chvilku po jedenácté hodině a už byl čas vyhlašovat výsledky, rozdávat odměny (míče, dětské šampaňské a bonbóny) a vracet se zpět do svých družin.



Pořadí vítězů bylo následující:
1. místo ŠD Nedakonice
2. místo ŠD Polešovice
3. místo ŠD Zlechov
4. místo ŠD Buchlovice
5. místo ŠD Tupesy
6. místo ŠD Boršice




Všichni žáci, kteří reprezentovali naši školní družinu, se moc snažili. Hraní jim šlo, a i když jsme některé zápasy prohráli, nikdo nevěšel hlavu! Klukům patří velké poděkování!:o)





čtvrtek 2. října 2014

Fotbalové utkání mezi školními družinami

Ve středu 8.10.2014 v 9:00 proběhne fotbalové utkání mezi školními družinami.
Soutěžit budou družiny z Buchlovic, Polešovic, Zlechova, Tupes, Nedakonic, Boršic a Osvětiman.

Naši družinu budou reprezentovat:
Ondra Martinák v brance, Jenda Večeřa, Pavel Zámečník, Kuba Kořínek, Tomas Natale, Pavel Beran a Petr Badin. Náhradníci jsou: Ondra Karásek a Matěj Vrážel.

Tak jim držíme palce!

První výlet kroužku Malých výletníků

V sobotu 4.10.2014 proběhne první výlet Malých výletníků.
Vyrazíme na přehradu Smraďavku opékat špekáčky.

Sraz:  8:30 u školy
Návrat: 13:00 na náměstí v Buchlovicích
S sebou: pevnou obuv, vhodné oblečení, pokrývku hlavy, pláštěnku, dostatek pití, svačinu, peníze na útratu,...
Cena: 30 Kč - vybíráme do pátku 3.10.
Kontakt: 739 757 362

V případě změny doby návratu dáme vědět telefonicky.
Za vytrvalého deště se výlet nekoná!

Tento výlet je otevřený. Mohou se jej zúčastnit i rodiče a sourozenci přihlášených dětí.