úterý 25. února 2014

Šikovné ruce 24. 2. 2014

V kroužku Šikovné ruce jsme se vrhli na přípravu občerstvení na úterní schůzku s rodiči...

A takto to ve cvičné kuchyňce vypadalo:






A předtím, než jsme začali kuchtit a péct, jsme se vyfotili u vchodu do základní školy,
který zdobí naše abstraktní výtvory.



neděle 23. února 2014

Malí výletníci 22. 2. 2014

Parádní kinozážitek ve 3D

O víkendu jsme uspořádali již šestý výlet kroužku Malí výletníci. Naplánovali jsme návštěvu multikina CineStar v Olomouci. Ráno jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží ve Starém Městě.

Někteří z nás přijeli autobusem, jiné přivezli rodiče auty. Vlakem jsme dojeli až do Olomouce a tam jsme hned šli čekat na tramvajovou zastávku. Tramvají jsme přijeli do Neředína a pěšky jsme prošli mezi paneláky k nákupnímu centru OlomoucCity. 

Před začátkem filmu jsme si stihli zajít na záchod, vzít 3D brýle a nakoupit si popcorn, nachos a pití s sebou do sálu. Jakmile jsme se všichni usadili na místa, skončili reklamy před filmem a film Lego movie zrovinka začal.

Všichni jsme byli z filmu nadšení. Byl to hezký a dobrodružný příběh několika postaviček Lega, které se pokoušely společně zachránit Lego svět. Všechno nakonec dobře dopadlo a my jsme byli s dobrým koncem spokojení.

Po promítání filmu jsme měli čas se pořádně nasvačit a chvilku jsme si pohráli v hracím koutku. Pak už jsme si všechno sbalili a vydali jsme se zase na tramvajovou zastávku.

Tentokrát jsme ale nejeli přímo na nádraží, ale vystoupili jsme u sv. Mořice a prošli jsme se na Dolní náměstí. Tam jsme počkali až odbijí kováři na orloji, celý orloj jsme si prohlédli a pokračovali jsme procházkou z náměstí až na vlakové nádraží. Po cestě jsme stihli i nakrmit kačenky z mostu. 

Na nádraží se od nás oddělila paní vychovatelka Mikulíková a domů nás doprovázeli už jen její přítel Michal a pan vychovatel Mls. Výlet dopadl dobře, ale chtěli bychom pokárat některé zlobivce!!! Doufáme, že na příštích výletech budou hodnější!;o)


Na závěr bychom chtěli moc poděkovat všem rodičům, kteří nám pomohli s odvážením dětí ze Starého Města zpět do Buchlovic!

 

úterý 18. února 2014

Informace pro Malé výletníky

Oznamujeme, že tuto sobotu 22. 2. 2014 proběhne
šestý výlet MALÝCH VÝLETNÍKŮ.


Vyrazíme do Olomouce na promítání filmu
LEGO movie ve 3D (CineStar) + krátkou prohlídku města.


SRAZ:        9.10 hod. náměstí (zastávka autobusu)
ODJEZD:     9.20 hod. autobus z Buchlovic
                10.04 hod. vlak ze Starého Města (je možné děti přivézt přímo tam, sraz ve SM v 9.45 hod.)
NÁVRAT:     17.52 hod. na náměstí Buchlovice (nebo 16.45 hod. vlakové nádraží SM)
S SEBOU:   dostatek pití, vydatnou svačinu, peníze na útratu, Kinedryl (pokud bývá dítěti v autobuse/ve vlaku špatně), kartičku pojišťovny…
CENA:        250,- Kč (cestovné a vstupné, vybíráme do pátku 21. 2.)

Výlet se koná za každého počasí.
Tento výlet je UZAVŘENÝ.
Mohou se jej zúčastnit pouze přihlášené děti.



Pozvánka

Vážení rodiče,

srdečně vás zveme na informační schůzku spojenou s odpoledním posezením ve školní družině.

Schůzka se bude konat v úterý 25. února od 16.00 hod. v červené družině.

Budete na ní seznámeni s novými vychovateli, kteří nahradí paní vychovatelky odcházející na mateřské dovolené. Dále vás budeme informovat o tom, jakým způsobem bude ŠD pracovat do konce školního roku 2013/2014.

Vaše účast na této informační schůzce je dobrovolná.

pátek 14. února 2014

Jak se zabavit?

Od pondělí 17. 2. do konce února se budou v družině odehrávat již tradiční "družinové turnaje" ve stolním fotbale, stolním tenise a v kulečníku.
Děti se mohly přihlašovat již dnes a poslední příležitost zapsat se do turnajů bude v pondělí. Poté bude přihlašování uzavřeno.
Dobrovolníci se mohou přihlásit do jedné, dvou nebo všech tří disciplín. Budou rozděleni do dvojic, které budou postupně odehrávat jednotlivé zápasy. Vítěz zápasu postupuje dál, poražený z turnaje vypadá.
Na konci února vyhlásíme v každé disciplíně tři vítěze, kteří si zaslouží diplomy a odměny.


čtvrtek 13. února 2014

Poděkování

Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří se zapojili do vybavování nové "zelené" družiny: 

Aničce Lukeštíkové, 
Adélce Zálešákové, 
Kačce Bartoňové a její rodině, 
Davidovi a Michalovi Novotným a jejich rodině 
a Nikolce Černé a její rodině.

Všechny získané hry a hračky jsou moc krásné a děti si s nimi moc rády hrají!

DĚKUJEME!


neděle 9. února 2014

Plán práce na ÚNOR

Pozn.:
  • V týdnu od 3. 2. do 7. 2 se nebudou konat družinové kroužky!
  • Dne 3. 2. 2014 nastoupil do družiny nový pan vychovatel Mgr. Pavel Mls. Nahradí v družině paní vychovatelku Jakešovou, která je nemocná a od 1. 3. 2014 odchází na mateřskou dovolenou. Všechny její kroužky převezme taktéž pan vychovatel Mls.
  • V úterý 11. 2. se budou děti účastnit jako diváci recitační soutěže, začátek je ve 14.00 hod.
  • Kroužek Malých výletníků se bude konat v sobotu 22. 2. 2014.
  • Dne 24. 2. proběhne od 16.00 hod. v družině informační schůzka pro rodiče, na které budou seznámeni s nastupujícími vychovateli a s tím, jakým způsobem bude školní družina pracovat po zbytek školního roku 2013/2014.