pondělí 24. června 2013

Den otevřených dveří

Jak jsme měli dveře otevřené...

Dne 10. 6. 2013 se ve školní družině konal Den otevřených dveří. Paní vychovatelky si spolu s dětmi daly velmi záležet na přípravě výstavy, která celou akci doprovázela, a připravovaly ji už týden dopředu.
 
Výstava obsahovala průřez pracemi, které děti za celý školní rok 2012/2013 vytvořily v družinových kroužcích. Všechny obrázky, výkresy a výrobky byly sestaveny postupně od září do června podle našeho celoročního projektu "Družinové ekohrátky".
 
Byly k vidění výtvory z papíru, plastů, kovů, skla, elektroodpadu, směsného odpadu a dokonce i výkresy pojednávající o nebezpečném odpadu. V policích před školní družinou byly k vidění tvořivé deníky dětí z Dramatického kroužku a deníky děti z Přírodovědného kroužku.
 
Prezentovali jsme nejen školní družinu, ale i školní klubovnu, počítačovou učebnu a školní knihovnu. V počítačové učebně byla k vidění prezentace fotografií ze všech akcí, kterých se ŠD během školního roku zúčastnila. Ve školní družině se mohli rodiče občerstvit kávou, čajem, vodou a pečivem, které ten den upekly samy děti - tyčinkami z listového těsta, mrkvovými sušenkami nebo cookies.
 
V knihovně jsme představili projekt "Družinové ekohrátky". Na promítacím plátně byly k vidění powerpointové prezentace o tříděném odpadu, po stěnách visely plakáty, které vyrobily děti, a pod nimi ležely na výstavce veškeré odpadky, které jsme se naučili třídit. Už víme, co patří do plastů, do papíru, do skla, do bioodpadu, do kovů, do elektroodpadu, kam s nebezpečným odpadem a co s ostatními odpadky, které nejdou recyklovat. Všichni si mohli sami vyzkoušet, jak umí třídit odpad.
 
Na náš Den otevřených dveří zavítalo se svými ratolestmi mnoho rodičů. Přišli se podívat i kamarádi a starší spolužáci, kteří do družiny již nechodí. Zavítala k nám i paní vychovatelka Terezka. Všichni si u nás pohráli, prohlédli si i naši klubovnu a žasli nad tím, co všechno jsme během školního roku stihli zažít.
 
Při odchodu mohli návštěvníci vhodit do dračí skříňky lísteček s postřehy, co se jim nejvíce na naší výstavě líbilo. Tyto pochvaly a hodnocení výstavy jsme si pak společně přečetli další den, když jsme seděli na koberci.

Výstava zůstala nesklizená celý týden, tak si ji mohli všichni ještě pořádně prohlédnout. S dětmi jsme se jeden den vydali do knihovny a společně jsme si prohlédli jak všechny fotky, tak prezentace o třídění odpadu.
 
Všem, kteří se za námi přišli podívat, moc děkujeme. Jsme rádi, že jste ocenili naši práci a že se vám u nás líbilo.
 
Fotografie z této akce si můžete prohlédnout na této webové adrese.
 

čtvrtek 20. června 2013

Informace o výletu ŠD


V sobotu 22. 6. 2013 pořádáme pro děti výlet ŠD
do ZOO na Svatém kopečku (Olomouc).

Výlet se koná za každého počasí.

Část výletu bude hrazena z peněz zbylých ve fondu ŠD za školní rok 2012/2013.

SRAZ:                    9.30 - 9.45 hod. na vlakovém nádraží ve Starém Městě
ODJEZD:               10.04 hod. vlak ze Starého Města
PŘÍJEZD:              18.00 hod. na vlakové nádraží do Starého Města
S SEBOU DO BATOHU:        - velkou svačinu a dostatek pití,
                                               - peníze na útratu,
                                               - pláštěnku/deštník,
                                               - papírové kapesníčky,
                                               - popř. Kinedryl.
NA SEBE:                             pokrývku hlavy, sportovní oblečení a vhodnou obuv.

CENA:                                   100,- Kč (vybíráme do pátku 21. 6. 2013)

Paní vychovatelkám odevzdejte v den odjezdu originál/kopii průkazu pojištěnce.

http://www.zoo-olomouc.cz/

úterý 11. června 2013

Malí výletníci 9. 6. 2013




Poslední vycházka Malých výletníků



Tentokrát jsme vyrazili v neděli a udělali jsme moc dobře! Počasí nám vyšlo úžasně a účast dětí byla také hojná. Doprovodili nás tentokrát zase i Tom a Michal, Kiki Hnátík a pes Aron. Cestou tam s námi šla i paní Ondrůšková s Filípkem v kočárku.
 
 

Naše kroky vedly až na Modrou. Vyrazili jsme pěšky z Tupes, kam jsme přijeli autobusem. Po cestě jsme si udělali několikrát pauzu na svačinu a na Modré jsme poobědvali.

Pak nás čekala prohlídka archeoskanzenu. Vylezli jsme na věž a obdivovali okolí, prohlédli jsme si chaloupky a zvířata a při odchodu utratili nějaké penízky za suvenýry a nanuky. 

Po krátké pauze jsme se přesunuli o kousek dál na Živou vodu. Prohlédli jsme si výstavu fotografií, vyzkoušeli jsme lovit papírové rybičky a užasle jsme sledovali živé ryby v obráceném akváriu. Plavaly všude kolem nás a šly nádherně vidět. V dotykovém akváriu jsme pohladili želvy a ve venkovním areálu jsme si udělali opět odpočinkovou chvilku. Vybalili jsme svačiny, vyzuli boty a ponožky a čvachtali se v osvěžující vodě.



Cestou zpět jsme zvolili jinou trasu - vydali jsme se do Starého Města. Po cyklostezce se šlapalo pěkně, nohy nikoho nebolely a na vlakovém nádraží jsme byli za chvilku.

Než nám přijel autobus, měli jsme spoustu času pořádně si odpočinout. Za celý den jsme našlapali celkem 10 kilometrů!

Všechny děti byly z výletu nadšené. Myslíme si, že jsme naše Malé výlteníky zakončili opravdu pěkně. Doufáme, že o prázdninách budou děti podnikat podobné výlety se svými rodiči - nápadů, kam vyrazit, je spousta!

Všechny fotografie z výletu si můžete prohlédnout ve fotogalerii na webových stránkách školy.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem dětem, které se do kroužku Malí výletníci přihlásili a jejich rodičům za spoluúčast a finanční podporu.

Velké poděkování patří i paní vychovatelkám, které všechny výlety tak krásně naplánovaly a všechny je ve svém osobním volnu s dětmi absolvovaly!;o)
 

 










Plán práce na ČERVEN

Pozn.:
  • Dne 9. 6. pořádáme vyjímečně v neděli Malé výletníky - poslední vycházku.
  • V pondělí 10. 6. zveme všechny na Den otevřených dveří!
  • V úterý 11. 6. odpadá Sportovní kroužek, koná se provozní porada.
  • V pátek 14. 6. bude nepřítomna pí vychovatelka Jochymková - účastní se výletu se třídou 1.A.
  • Ve čtvrtek 20. 6. odpadá Dramatický kroužek, koná se závěrečná pedagogická porada.
  • Dne 22. 6. jedeme na družinový výlet do ZOO na Svatém kopečku v Olomouci. Část výletu bude hrazena z družinového fondu. Bližší informace budou mít děti nalepeny v notýscích.
  • Během posledního školního týdne proběhne ve ŠD burza oblečení.
  • V pátek 28. 6. je školní družina v provozu pouze do 12.00 hod.!!!

pátek 7. června 2013

Ekokarneval

Karneval ke Dni dětí


V pátek 31. 5. 2013 jsme pro děti připravily karneval na téma "Družinové ekohrátky". Hrami a aktivitami jsme procvičili třídění odpadu a zopakovali jsme všechno, co jsme se během uplynulých měsíců naučili o recyklování.



Vyzkoušeli jsme se poznávání ovoce podle chuti a bylinek podle vůně. Třídili jsme odpad na čas. Vyráběli jsme plakáty k jednotlivým druhům recyklovatelných odpadů. Stavěli jsme stavby z různých typů stavebnic a skládali jsme obrazce z vršků od petlahví.


Z ochutnávaného ovoce si potom děti mohly vytvořit ovocný salát dle vlastního výběru. Ochutnávali jsme i bagetu s lučinou, na kterou jsme si mohli dát bylinky, které si v družině sami pěstujeme.

Na závěr proběhla promenáda všech masek a odborná porota složená ze všech tří paní vychovatelek vybrala vítěze.

Na prvním místě se umístila Simonka Dvouletá, na druhém Soňa Zámečníková a na třetím místě Jeníček Večeřa. Mimořádnou odměnu získaly také Klárka Houdková, Esterka Frantová, Emmička Bečáková a Viktorka Valentová. Všichni získali diplomy a krásné ceny.








pondělí 3. června 2013

Florbal ve Zlechově

Florbalový turnaj mezi družinami

Dne 14. 5. 2013 jsme s vybranými žáky vyrazili do ZŠ Zlechov. Zúčastnili jsme se florbalového turnaje mezi družinami.
Kluci hráli moc pěkně, ale jejich snaha na vítězství bohužel nestačila.
Paní vychovatelky se opět sešly se svými kolegyněmi z okolních družin a kluci strávili na zlechovském hřišti krásné sportovní dopoledne.
 
Rádi bychom poděkovali paní Rybárikové, která nám pomohla s odvozem kluků zpět do Buchlovic.
 







Všechny fotografie najdete ZDE.