úterý 7. května 2013

Vládce nebes

Turnaj časopisu abc "Vládce nebes"

Školní družina Buchlovice se přihlásila do turnaje v hodu vlaštovkou, který vyhlásil časopis abc.
 
Od 7. 5. 2013 mají děti možnost přihlásit se do turnaje. Soutěžíme, kdo dohodí nejdál. Každý soutěžící má tři hody, všechny je nutné dokumentovat na video a pro tři nejlepší soutěžící jsou připraveny krásné ceny.
 
Bojujeme také o to, aby se naše družina zařadila do celorepublikového kola, které probíhá 1. 6. 2013 v Praze.

Všichni zájemci se mohou hlásit u obou paní vychovatelek.

pondělí 6. května 2013

Informace pro Malé výletníky

Oznamujeme, že tuto sobotu 11. 5. 2013 proběhne
devátý výlet MALÝCH VÝLETNÍKŮ.

Vyrazíme do obce Modrá a navštívíme Archeoskanzen a projekt Živá voda.
Připravte se na pěší túru!

SRAZ:                   9.20 hod. zastávka autobusu na náměstí v Buchlovicích
ODJEZD:              9.34 hod. autobus z náměstí (do Tupes)
NÁVRAT:            16.15 hod. na náměstí v Buchlovicích
 
S SEBOU:             pevnou obuv, dostatek pití, vydatnou svačinu, pláštěnku, pokrývku hlavy,
                               peníze na útratu, papírové kapesníčky a věci osobní potřeby.

CENA:                   150,- Kč      (cestovné a vstupné, vybíráme do pátku 10. 5.)

KONTAKT:          739 757 362
                               www.zivavodamodra.cz
                               www.archeoskanzen.cz

V případě změny doby návratu dáme vědět telefonicky.
Za nepříznivého počasí se výlet ruší.

Tento výlet je OTEVŘENÝ.
Mohou se jej zúčastnit i rodiče a sourozenci přihlášených dětí.
 

pátek 3. května 2013

Na zahradě je veselo









Rozkvetlá družina

Naše nová barevná květinová výzdoba v družině:

Jiřiny a silverstar

Malí výletníci 27. 4. 2013

Učíme se hrou

Dubnový výlet nás zavedl až do Popovic, kde jsme navštívili interaktivní výstavu s názvem "Učíme se hrou II". Výletu se zúčastnilo sedm dětí, obě paní vychovatelky a doprovodil nás opět Michal s malým Kryštůfkem Hnátíkem.
Počasí nám přálo, a tak jsme se těšili na projížďku vlakem ze Starého Města do Popovic a na asi dvoukilometrovou procházku od vlakové stanice k Amfíku Bukovina.

V areálu Amfíku jsme se hodinu a půl zabavili hraním se stavebnicemi, hrami, hlavolamy a bádáním nad hádankami a optickými klamy.

Některé stavebnice jako Merkur nebo Seva známe ze školní družinky, jiné máme sami doma. Líbily se nám magnetické kostky domina a sudoku, dřevěné stavebnice a velké dřevěné domečky, obrovská šachovnice pro hraní dámy nebo mlýnů a 3D piškvorky, ze kterých jsme stavěli věže. 

Jakmile jsme prozkoumali celou halu, pořádně jsme se nasvačili a pokračovali jsme v hraní si venku na hřišti a v obrovské pirátské lodi. Zalezli jsme na chvilku i do indiánského týpí.


Cesta zpět nám pak utekla rychle a na vlakovém nádraží jsme se zabavili pletením věnečků z pampelišek.













čtvrtek 2. května 2013

Plán práce na KVĚTEN


Pozn.:

  • Dne 1. 5. je státní svátek, ŠD není v provozu.
  • Ve dnech 2. a 3. 5. nebude ve ŠD přítomna pí vych. Jochymková. Místo ní s námi bude pan učitel Kopiště. Čtvrteční Dramatický kroužek ODPADÁ!
  • 7. 5.  se koná provozní porada, Sportovní kroužek ODPADÁ!
  • Dne 8. 5. je státní svátek, ŠD není v provozu.
  • 11. 5. pořádáme 9. výlet kroužku Malí výletníci.
  • 14. 5. se účastníme florbalového turnaje školních družin z okrsku UH (pořádá ZŠ Zlechov).
  • 16. 5. proběhne v ZŠ Buchlovice besídka ke Dni matek, které se ŠD také zúčastní se svým vystoupením.
  • 31. 5. pořádá ŠD "Ekokarneval" ke Dni dětí. Masky na karneval by měly mít děti zhotoveny z recyklovatelných materiálů, o kterých jsme se během projektu Družinové ekohrátky učili.