úterý 23. října 2012

Soutěže

 Zapojujeme se do výtvarných soutěží

Jednu z nich vyhalšuje žákovský parlament naší školy (Podzim) a druhou ZŠ Dolní Němčí (Z pohádky do pohádky).

Zapojují se do nich nejen děti z Výtvarného kroužku a ze Šikovných rukou, ale i ostatní děti z družinky.

A co vlastně tvoří? Hádejte sami...






pondělí 22. října 2012

Hrátky v družině

Fotografie našich odpočinkových a spontánních aktivit

Kreslíme a malujeme

Relaxujeme na křesílkách

Rozvíjíme jemnou motoriku

Hrajeme si v knihovně

Hrajeme deskové hry

Učíme se nové hry


Stavíme ze stavebnic
Stavíme ze stavebnic
Výrobky i vystauvjeme v družině

Malujeme na tabuli

Hrajeme florbal
Sbíráme oříšky

Sportem ku zdraví

Atletický čtyřboj


Žákyně školní družiny reprezentovaly Základní školu Buchlovice v atletickém čtyřboji, který se konal v pátek 12. 10. 2012 v ZŠ Polešovice.

Čtyřboj sestával ze skoku do dálky, hodu krikteovým míčkem a běhu na 50m a 400m. Poslední disciplínou byla štafeta, kterou vytvořili 4 žáci každé školy.


Za naši družinku nastoupily Viktorie Valentová a Štěpánka Večeřová z 2. třídy a Anna Lukeštíková a Anna Rašticová ze 3. třídy.

Děvčata si nevadla vůbec špatně a umístila se uprostřed listiny vítězů. Avšak žačka 5. třídy, Sára Machulová, obsadila ve své kategorii dokonce 1. místo.

Všem žákům, kteří naši školu reprezentovali, patří veliké díky. Stejně tak děkujeme organizátorům z polešovické školy a učitelům Darině Hejdové a Marku Schusterovi za to, že společně s panem školníkem naše děti na atletický čtyřboj do Polešovic dopravili auty.


Fotografie si můžete prohlédnout ZDE.

pátek 19. října 2012

Fotbalový turnaj

Fotbalové utkání mezi družinami

Dne 3. 10. 2012 proběhl na školním hřišti ZŠ Buchlovice fotbalový turnaj mezi žáky z družin okrsku UH.



Zúčastnili se jej žáci a žákyně z Buchlovic, Zlechova, Tupes, Boršic, Polešovic a Osvětiman. Zápasy začaly v devět hodin ráno a jednotlivá utkání trvala vždy 5 minut. Hrálo se systémem "každý s každým", takže jsme celkem zahráli 15 zápasů.



Rozhodčího nám dělal žák deváté třídy, Matyáš Chovanec. Pod jeho vedením hráli všichni podle pravidel, zodpovědně a pro zábavu. Padalo hodně gólů a všechny týmy byly se zápasy spokojeny. Po skončení všech zápasů paní vychovatelky sečetly body. Tři body mohly týmy získat za vítězství a jeden bod za remízu.



Pořadí vítězů bylo následující:

1. místo ŠD Boršice;
2. místo ŠD Zlechov;
3. místo ŠD Osvětimany.



Naše družina se umístila na 5. místě. Reprezentovali ji tito žáci: Jakub Daňhel, Ondřej Machů, Pavel Tomešek, Ondřej Martinák, Jan Večeřa, Jiří Jaroslav Kamenický, Adam Fojt, Tadeáš Rybárik, Matyáš Karásek, Michal Novotný.



Všechny týmy byly odměněny bonbóny a nálepkami s fotbalovými motivy. Vítězové si zasloužili nový kopačák a fotbalová pexesa.



Přestože nám dopolední počasí moc nepřálo a po hřišti se zpočátku válela mlha, že by se dala krájet, fotbalové utkání jsme si užili naplno a těšíme se na další brzké setkání s paní vychovatelkami a dětmi z okolních družin.



Více fotografií z fotbalového utkání si můžete prohlédnou na webových stránkách ZŠ Buchlovice.


Informace pro Malé výletníky


ŠKOLNÍ DRUŽINA:
Oznamujeme, že tuto sobotu 20. 10. 2012 proběhne
druhá procházka MALÝCH VÝLETNÍKŮ.

Vyrazíme do Kunovic do Leteckého muzea a projdeme se po Kunovském lese (s možností opékání špekáčků).

SRAZ:                    9.10 hod. náměstí (zastávka autobusu)
ODJEZD:              9.22 hod. autobus z Buchlovic
NÁVRAT:             16.15 hod. na náměstí Buchlovice
S SEBOU:             pevnou obuv, vhodné oblečení, pokrývku hlavy, pláštěnku, dostatek pití, vydatnou svačinu (případně i něco na opékání), peníze na útratu…
CENA:                   50,- Kč (vybíráme do pátku 19. 10.)
KONTAKT:          739 757 362

V případě změny doby návratu dáme vědět telefonicky.

Tento výlet je UZAVŘENÝ.
Mohou se jej zúčastnit pouze přihlášené děti.

Papírové ekohrátky

Družinové ekohrátky v kroužcích I.


Během měsíce října se učí děti třídit papír a lepenku.
I v družinových kroužcích se naše aktivity ubírají "papírovým směrem"
.

Zde si můžete prohlédnout některé naše výrobky:

Šikovné ruce - sovy

Šikovné ruce - sovy

Šikovné ruce - sovy

Výtvarný kroužek - kresba rozmazkami

Výtvarný kroužek - pán/paní podzimu

Šikovné ruce - podzimní přírodniny a listy

Šikovné ruce - papírová origami

Malí výletníci 22. 9. 2012

Naše první procházení

Zářijový výlet podnikli Malí výletníci do blízkého okolí. Vydali se do Uherského Hradiště, kde navštívili areál parku Rochus.

Ráno se všichni sešli po deváté hodině na náměstí v Buchlovicích. Spolu s paní vychovatelkou Mikulíkovou do autobusu nastoupili Nela, Barča, Nikolka, Viktorka, Kuba, Kryštof a Ríša. Výletu se také zúčastnila paní Valentová se synem Alexem. Doprovodil nás i přítel paní vychovatelky, Michal, a pes Aron.

V Hradišti na celou skupinu čekala paní vychovatelka Jochymková a společně jsme se všichni vydali směrem Mařatice.

Vinohradskou ulicí jsme si vyšlápli až nahoru, ke vstupu do parku Rochus. V areálu jsme si prohlédli kapli sv. Rocha a poté jsme pokračovali polní cestou na rohlednu Rovnina.

Pod rozhlednou jsme poobědvali a pak jsme se stejnou cestou vrátili na Rochus. Chvíli jsme se procházeli parkem, viděli jsme i sad starých ovocných odrůd, a vyšlapanými cestičkami jsme se dostali k historické stodole, která se ten den zrovna slavnostně otevírala.

Slavnostní otevření jsme bohužel neviděli, ale zúčastnili jsme se doprovodného programu - vyzkoušeli jsme brambory z popela, poznávali jsme obiloviny, prohlíželi jsme si stánky a viděli jsme výrobu nepálených cihel.

Paní vychovatelka Jochymková všem rozdala mapky areálu, a tak si do nich každý zaznačil cestu a vše, co jsme viděli - kapli, rozhlednu a stodolu.

Po panelové cestě jsme o půl třetí sebehli zpátky dolů do Mařatic a už nás čekala jen cesta na autobusové nádraží. Domů jsme se vrátili o čtvrt na šest, všichni jsme se rozloučili a těšili jsme se, až si budeme moci po náročném výletu odpočinout. Výlet se všem líbil a zvládli jsme ho na jedničku!

Další procházka Malých výletníků se bude konat některou sobotu v říjnu. Už se moc těsíme!